O klubu krasobruslení

VSK Technika Brno oddíl krasobruslení p.s.

Krasobruslařský klub byl založen v roce 2000 pod názvem FSC Brno. Zakládající členkou a současně  trenérkou je paní Miroslava Hájková. V dlouhodobě neutěšeném stavu a nedostatku pronájmu ledové plochy pro krasobruslaře v Brně bylo jediným východiskem působení na stařičkém a technicky nedostačujícím zimním stadionu v Rosicích u Brna. Po dokončení stavby Hokejových hal dětí a mládeže v Brně na Střední ulici 26 se od roku 2005 stal oddíl krasobruslení pomočným spoklem Vysokoškolského Sportovního Klubu Technika Brno, který je kromě krasbruslení zaměřen na lední hokej.

V současné době je "VSK Technika Brno oddíl krasobruslení" plnohodnotným krasobruslařským klubem se  širokým záběrem. Představuje nejen sólové krasobruslení a taneční páry, ale také sportovní dvojice a týmy synchronizovaného bruslení na výkonnostní a vrcholové úrovni. Pokrývá tak kompletní škálu sportovních disciplin současného krasobruslení.

Součástí oddílu jsou od sezóny 2014-2015 tři skupiny synchronizovaného bruslení. Věkově nejmladší tým mladších žaček Slunečnice se v sezóně 2012-2013 stal mistrem České republiky. Nově vznikla skupina v kategorii Novice s názvem Big Bang a soutěžit začala od sezóny 2013-2014. V sezóně 2014-15 vznikla juniorská skupina dívek, které bruslí pod názvem Darlings.

Od sezóny 2013/14 krasobruslařský klub VSK Technika Brno provozuje tréninkové centrum mládeže se specializací na párové a synchronizované bruslení a pod názvem Skating park dětí a mládeže Brno. Smyslem  této aktivity je rozšíření a zkvalitnění tréninkového procesu mladých a nadějných sportovců v Brně a širokého okolí krajů Vysočina, Jihomoravského kraje a Zlínského kraje.

Krasobruslařský klub VSK Technika Brno organizuje a provozuje kurzy bruslení pro širokou veřejnost. Kurzy jsou určeny jak pro děti se zájmem o bruslení, tak pro dospělé bez věkového omezení.

Krasobruslařský klub VSK Technika Brno má v současnosti na 70 závodníků, kteří v soutěžích Českého krasobruslařského svazu na všech úrovních včetně soutěže nejvyšší, Českého poháru, pravidelně sbírají medajlová umístění a dosahují kvalitních výsledků na mezinárodní úrovni včetně Mistrovství Evropy, Mistrovství světa a Olympijských her.

V letech 2022 a 2023 se nejvyšších soutěží včetně světové série Grand Prix, mistrovství Evropy, Mistrovství světa a Olympijských her zúčastnili v seniorské kategorii tanečních párů sourozenci Natálie a Filip Taschlerovi.

V krasobruslařském klubu VSK Technika Brno se v juniorské kategorii připravují členové tanečního páru Anita a Andreas Straub, kteří se v roce 2023 stal mistry Rakouska a úspěšně reprezentují Rakousko a  brněnský klub na světové sérii Junior Grand Prix.

Členem klubu VSK Technika Brno je Eliška Březinová, která se v letech 2022 zúčastnila Olympijských her v Pekingu a dlouhodobě se účastní světových Grand Prix, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa.

Čestnými členy klubu jsou paní Radka Kovaříková a pan René Novotný, kteří v minulosti v kategorii sportovních dvojic mnohokrát zúčastnili mistrovství Evropy, Olympijských her a opakovaně zvítězili jak na amatérském, tak i na profesionálním mistrovství světa.


BrnoKlub VSK Technika Brno, oddíl krasobruslení p.s. je celoročně podporován Magistrátem města Brna. Děkujeme.