O klubu krasobruslení

VSK Technika Brno oddíl krasobruslení p.s.

Oddíl krasobruslení byl založen v roce 2000 pod názvem FSC Brno, zakládající členkou a zároveň i trenérkou byla Miroslava Hájková. Vzhledem k absolutnímu nedostatku možnosti pronájmu ledové plochy pro krasobruslaře v Brně, bylo jediným východiskem využití ledové plochy Zimního stadionu v Rosicích u Brna. Po dostavbě a následném otevření Hokejové haly dětí a mládeže v Brně na Střední ulici 26, se od roku 2005 stal oddíl krasobruslení součástí VSK Techniky Brno.

V současné době je VSK Technika Brno oddíl krasobruslení, plnohodnotným krasobruslařským oddílem se širokým zaměřením, jednak na sólové krasobruslení, taneční a sportovní páry, jak na úrovni výkonnostní, tak i vrcholové. Součástí oddílu jsou od sezóny 2014-2015 i tři skupiny synchronizovaného bruslení. V počtu 16 závodníků jsou to Slunečnice, které se pro rok v sezóně 2012-2013 staly mistryněmi republiky ve své kategorii mladších žaček. Nově vznikla skupina v kategorii Novic pod názvem Big Bang, která má 12 závodníků a závodů se začali účastnit od sezóny 2013/2014 na obou úrovních. Od sezóny 2014/15 se vytvořila skupina Juniorek, které bruslí pod názvem Darlings. Skupina má 18 závodnic a v letošní sezóně patří mezi 3 juniorské skupiny splňující podmínky pro závodní skupinu ISU.

Od sezóny 2013/14 začal oddíl krasobruslení VSK Technika Brno provozovat centrum mládeže se specializací na párové a synchronizované bruslení a bude se prezentovat jako Skating park dětí a mládeže Brno. Smyslem centra je rozšíření a zkvalitnění tréninkového procesu u mladých a nadějných sportovců ve městě Brně a celém Jihomoravském kraji.

Oddíl krasobruslení VSK Technika Brno organizuje a provozuje kurzy bruslení pro širokou brněnskou veřejnost. Kurzy jsou určeny pro zájemce o bruslení od útlého věku, ale setkáváme se zde i s početnou skupinou veteránů.

Oddíl krasobruslení VSK má v současnosti na 70 závodníků, kteří se účastní soutěží, jak pohárových, tak i nepohárových kategorií s kvalitními výsledky.

Čestnými členy oddílu jsou paní Radka Kovaříková a pan René Novotný, vícenásobní profesionální mistři světa ve sportovních dvojicích.


BrnoKlub VSK Technika Brno, oddíl krasobruslení p.s. je celoročně podporován Magistrátem města Brna. Děkujeme.